Lakiernia proszkowa

Usługi lakierowania na najwyższym poziomie!

Wysoka jakość lakierowania proszkowego aluminium

Powierzając nam materiał do pomalowania, Klient zawsze może być pewien, że ideą przyświecającą naszemu działaniu jest uzyskanie możliwie jak najwyższej jakości. Dlatego też proces malowania proszkowego, począwszy od obróbki wstępnej, a na pakowaniu kończąc jest przez nas stale monitorowany i ulepszany.

Certyfikat Qualicoat

Certyfikat Qualicoat - lakiernia proszkowa - Alakiernia Lębork

Gwarancją wysokiej jakości pomalowanych powierzchni jest posiadany przez A‑Lakiernia Sp. z o.o. certyfikat Qualicoat, który jest jednym z najbardziej liczących się na świecie systemów jakości dla powłok lakierowych na wyrobach aluminiowych. Aby jakość naszych usług zawsze stała na najwyższym poziomie współpracujemy z najlepszymi dostawcami produktów dostępnych na rynku.

Dodatkowo posiadamy aprobaty naszych głównych dostawców farb proszkowych. Aprobaty są dowodem na to, że powierzchnie pomalowane przez nas spełniają normy nawet najbardziej rygorystycznych standardów w branży.

Zalety lakierowania proszkowego

Lakierowanie proszkowe jest najefektywniejszą i najtrwalszą metodą pokrywania metali. Polega ono na nanoszeniu na powierzchnię wcześniej oczyszczonego aluminium farby w postaci proszku metodą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Zamalowane elementy trafiają do pieca, w którym następuje stopienie i utwardzenie powłoki.

W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów farby proszkowe zapewniają gładkie powierzchnie o wysokiej odporności na czynniki chemiczne i mechaniczne. Dzięki temu pomalowane powierzchnie aluminiowe są znacznie bardziej odporne na ścieranie niż w przypadku stosowania farby rozpuszczalnikowej. Malowanie proszkowe jest również bardziej ekologiczne od tradycyjnego. Farby proszkowe są w pełni bezpieczne dla środowiska, a w procesie malowania nie wykorzystuje się szkodliwych rozpuszczalników.